Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Dom Pomocy Społecznej w Pniewie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

klauzula informacyjna

Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych

dla Interesantów Domu Pomocy Społecznej w Pniewie

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO), zwanego dalej Rozporządzeniem, informuję, że :

 

  1. Administratorem danych osobowych jest Dom Pomocy Społecznej w Pniewie reprezentowany przez Dyrektora, tel.: (24) 285-10-69, adres e-mail: dpspniewo@poczta.fm.

  2. Miejscem zbierania i przetwarzania danych jest siedziba Administratora.

  3. Inspektorem ochrony danych w Domu Pomocy Społecznej w Pniewie jest Pan Paweł Łuczak, z którym można się skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail: iodo@iodo.kutno.pl

  4. Zbierane dane osobowe są przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a/b/c/d/e rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu realizacji zadań określonych przepisami prawa.

  5. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym obowiązującymi przepisami prawa jest obligatoryjne.

W pozostałych przypadkach podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny i wymaga wyrażenia zgody.

  1. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów, dla których zostały zebrane, w tym również obowiązku archiwizacyjnego.

  2. Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane przez Dom Pomocy Społecznej w Pniewie ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich uzupełniania, uaktualniania, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem Rozporządzenia lub są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

W zakresie, o którym mowa wyżej, należy zwrócić się pisemne do Administratora.

  1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom, lub kategoriom odbiorców, jeżeli wynika to z przepisów prawa, bądź Administrator przekazał je podmiotowi, który w jego imieniu realizuje przetwarzanie na podstawie zawartej z nim umowy powierzenia danych.

Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.

  1. Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane przez Dom Pomocy Społecznej w Pniewie ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że ich przetwarzanie narusza przepisy Rozporządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dorota Sujecka 19-06-2018 14:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dorota Sujecka 19-06-2018
Ostatnia aktualizacja: - 19-06-2018 14:52